İlaçlama ile ilgili bilgiler

ilaclama-ile-ilgili-bilgiler

Böceklerden kurtulmak için günümüzde en yaygın olarak gerçekleştirilen işlemler için muhakkak profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır. Çünkü ilaçlama uygulaması bilinçsizce gerçekleştirilmemelidir. İlaçların insanlara ve çevreye zararları olabilir. Bu nedenle uzman ve eğitimli kişiler tarafından kurulmuş ekiplerle hizmet veren haşere ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir.

böcek ilaçlama işlemleri haşerelerin, böcek ve kemirgenlerin türlerine göre ve bu zararlıların bulundukları alanlara göre bağlı kıstaslar sonucunda belirlenir. Hamam böcekleri ve türleri için jel ilaçlar etkili olduğundan bu ilaçların uygulanırsa daha kesin sonuçlar alınacaktır. Ayrıca ev, iş yeri gibi günlük yaşamlarınızı devam ettirmek durumunda kaldığımız yerlerde ve bu haşerelerin sıkça karşılaşıldığı yerlerde jel yöntemi tercih edilmektedir.

İlaçlama Yöntemleri

Haşerelerden kurtulmak için gerçekleştirilen bir diğer yöntem de sıvı ilaçlardır. Bunların kokulu olanı buharlama, kokusuz olanı püskürtme olarak yapılır. Alanın büyüklüğü ve durumu sonucunda yapılacak olan yöntem belirlenir.  Eğer gıdaların kaldırılamayacağı kadar fazla bulunduğu bir mekan ise buralara kokusuz böcek ilaçlama uygulanır.  Bu işlem insanları etkilemediğinden dolayı insanların yoğun olarak bulundukları yerlere de gerçekleştirilebilmektedir. Çıyan, tahtakurusu, kakalak, güve, yılan, örümcek, güve, gümüşçün, akrep, karınca, sivrisinek gibi haşere ve böceklerin her biri için etkilidir.

Kokulu yöntem ise her tür açık ya da kapalı alanda yapılması mümkün olan bir haşere ilaçlama tekniğidir. Kapalı alanlarda yapıldığı takdirde bazı tedbirlerin alınması şarttır. Çünkü bu ilaç etkisi en kuvvetli ilaçtır ve insanlarla teması sonrasında sağlık sorunlarına rastlanabilir. Böcek ile mücadele için buharlama yolu ile yapılan bu işlem sonrasında da herhangi bir temizlik yapılmamalıdır. mutfak gereçleri sudan geçirildiği ve alan havalandırıldığı takdirde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmayacaktır.

Böcek ile mücadele edecek kişiler profesyonel  şirketler ile irtibat kurulmalıdır. Sağlık Bakanlığı onaylı olan firmalar tercih edilirse daha sağlıklı sonuçlar alınır.