Kadıköy Pire İlaçlama

kadıköy-pire-ilaçlama

Kadıköy Pire İlaçlama, Prestij ilaçlama bünyesinde faaliyet gösteren, profesyonel bir pire ilaçlama hizmetidir. Pireler, kan emici grubunda yer alan, insanlara kan yoluyla bir çok hastalığı taşıyabilecek türden canlılardır. Genellikle konakçı olarak yerleştikleri canlıların kanlarıyla beslenmektedir. Kedi ve köpek gibi hayvanların vücut ısısına ve tüylerine ihtiyaç duymaktadır. Fakat Pirelerin de çeşitli türü bulunmaktadır. Bu türler özellik olarak farklılık göstermektedir.

PİRE TÜRLERİ

  • İnsan Piresi: İnsan Piresi, insan dışında başka bir canlının vücudunda barınamayan ve insan kanıyla beslenen bir pire türüdür. Isısını insan vücudunun ısısına göre ayarlayarak, konakçı olarak insan vücuduna yerleşmektedir. Günde üç dört defa dişlerini insan vücuduna geçirerek kan emer. Bu şekilde bir çok canlı arasında gezebilir ve bu canlılar arasında kan yoluyla çeşitli hastalığı taşıyabilir.
  • Köpek Piresi: Köpek piresi genellikle köpeklerin vücut ısısına ve tüyüne ihtiyaç duyan bir pire türüdür. O da insan piresinde olduğu gibi kendini köpeğin vücut ısısına göre ayarlamaktadır. Evlerimizde beslediğimiz köpekler sebebiyle bu pire türüyle karşılaşmamız mümkündür. İnsanlara bulaşma olasılıkları da vardır fakat genellikle köpekleri tercih etmektedirler.
  • Kedi Piresi: Kedi piresi en ufak pire türü olarak ve üreme hızıyla da diğerlerinden farklılık gösteren bir pire türüdür. Genellikle kedilerin vücut ısılarına ve tüylerine ihtiyaç duyarlar. Kedi pirelerinin üremesi için gerekli olan ısı evlerimizde mevcut olduğu için, evcil kedimizle birlikte gelen bu pireler, evlerimizin içerisinde yüksek bir hızla çoğalmaya başlarlar. Bu sebeple kedilerimizi düzenli olarak muayene ettirmemizde fayda vardır.
  • Pamuk Piresi: Pamuk piresi yapı olarak diğerlerinden farklılık göstermektedir. Diğer pireler gibi kan ile değil değil bitkilerle beslenmektedir ve bitkiler için oldukça büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Yaprakları, gövdeleri kemirerek, bitkilerin kuruturlar. Bu sebeple ilaçlama yoluyla pirenin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

PİRE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Pireler, üreme hızları ve miktarları sebebiyle kişisel müdahalelerle imha edilmesi mümkün olmayan bir böcek türüdür. Bu sebeple profesyonel bir ilaçlama firmasından destek alınması gerekmektedir. Profesyonel pire ilaçlama firmaları, evlerimizde ve iş yerlerimizde pire ilaçlaması yaparken pirelerin yumurtalarını ve bu yumurtaların olgunlaşma süreçlerini de göz önünde bulundurarak, ona göre bir rota izlemektedir. Bir pire yumurtası yaklaşık on gün içerisinde olgunlaşmaktadır. Bu sebeple pire ilaçlamaları belirli aralıklarla tekrar yapılmalıdır. Ancak bu şekilde pire problemi tam anlamıyla ortadan kalkacaktır. Pire ilaçlamalarında en sık kullanılan ilaçlama yöntemi sıvı ilaçlama yöntemidir. Sıvı ilaçlamaları pire imhalarında püskürtme ve buharlama olarak iki ayrı teknikle uygulanmaktadır. Bunlardan özellikle buharlama tekniği, ulaşılması güç olan çatlaklara, ve oyuklara kadar ulaşarak pire yumurtalarını direkt olarak etkisi altına alabilmektedir. Bu sebeple en sık tercih edilen teknik bu tekniktir. Yine aynı şekilde püskürtme tekniği de pire imhalarında kullanılan etkili ilaçlama tekniklerindendir.

Kadıköy halkının pire problemlerine karşı mücadele vermekte olan Kadıköy Pire İlaçlama, uygulamış olduğu profesyonel tekniklerle, pire problemlerini kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır. Oldukça uygun fiyatlarda hizmet veren Kadıköy pire ilaçlama, Prestij ilaçlama şirketleri altında faaliyet gösteren önemli bir pire ilaçlama hizmetidir.