Kalorifer Böceklerinin Zararları

kalorifer-boceklerinin-zararlari

Kalorifer böcekleri yumurta bırakarak çoğalan haşere türlerindendir. Yumurta bırakarak çoğalan haşere türleri yaşam alanlarımızı kısa sürede ele geçiren zararlı türlerdir. Çünkü yumurta bırakarak üreyen haşereler büyük bir hızla çoğalırlar. Kalorifer böcekleri tek seferde bıraktığı yumurtalarla sayılarını 250-300 arası bir rakama ulaştırırlar. Kalorifer böceklerinin yavruları yirmi gün sonra ergin hale ulaşır. Her tür atıkla beslenen kalorifer böcekleri uzun süre bir şey yemeden yaşayabilirler. Kalorifer Böceklerinin Zararları için kalorifer böceği ilaçlama uygulamaları kalorifer böceklerinin yumurtalarını da temizleyerek sayılarının çoğalmasına engel olur.

Bu haşerelerden korunmak için mutlaka profesyonel kalorifer böceği ilaçlama firmalarından kalorifer böceği ilaçlama hizmeti almalısınız. Kalorifer böcekleriyle bireysel olarak mücadele etmek hepsini evinizden uzaklaştırmanız için yeterli olmayacaktır. Kalorifer böcekleri, yumurtalarını ulaşılması zor alanlara gizlerler. Ortam içerisinde fark etmediğiniz tek bir yumurta bile kısa bir süre sonra yeniden kalorifer böcekleri ile karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır. Profesyonel böcek ilaçlama şirketleri geliştirmiş oldukları yöntemler sayesinde kalorifer böceklerinin yuva yaptığı alanları tespit ederek yaşam alanlarınızı tamamen hamam böceklerinden arındırarak dezenfekte eder.

Kalorifer Böceklerinin Zararları

Kalorifer böcekleri yapıları, gezindikleri ve yuva yaptığı alanlar nedeniyle bakteri ve mikrop taşıyan zararlı canlılardır. Yaşam alanlarımızda gezinen kalorifer böceklerinin ortama salya ve dışkı yoluyla bırakmış oldukları mikroplar nedeniyle birçok hastalık insanlara geçmektedir.

Kalorifer böceklerinin neden olduğu hastalıklar;

  • Veba
  • Verem
  • Dizanteri
  • Alerjik reaksiyonlar
  • Gıda zehirlenmeleri
  • Astım

Kalorifer böceği ilaçlama uygulaması yapılan alanlar sizleri ve çevrenizi gelebilecek tüm zararlardan koruyarak daima güvenli ortamlarda yaşam sürmenizi sağlayacaktır.