Karafatma Eve Nasıl Girer?

karafatma-eve-nasil-girer

 Karafatma 2-3 cm boyunda, siyah renkte sert kabuğa sahip bir böcektir.Karafatmaların 6 adet bacağı bulunmaktadır.bu canlılar bacakları sayesinde bir gecede 145km mesafe yol katedebilirler. Erkek karafatmaların kanatları bulunmaktadır fakat karafatmalar kanatlarıyla uçamazlar.Dişi karafatmaların kanatları bulunmaz.Karafatmalar yiyecek besin bulmak ve diğer türleriyle iletişim kurmak için antenlerini kullanırlar. Çok hızlı üreyerek çoğalan canlılardır. Bu nedenle zaman kaybetmeden profesyonel ilaçlama desteği almak çok önemlidir.

Karafatma ile mücadele

Karafatmalar eve çeşitli yollarla girerek yuva oluşturabilirler. Kapı pervazları, cam pervazları, kapı altı boşlukları, duvar çatlakları, balkon, dışarıdan eve getirilen eşya içleri gibi birçok çeşitli yolla evlerimize ulaşan karafatma olabilir.

Yaşam sürdüğünüz alanların Karafatmalardan daima korunmasını istiyorsanız ilaçlama şirketleri ile görüşerek periyodik ilaçlama uygulaması yaptırabilirsiniz. Uygulanan karafatma ilaçlama işlemi bu böceklerin yaşam alanlarınızda barınmasını engelleyecektir.