Karınca türleri

karinca-turleri

Prestij ilaçlama tüm karınca türlerini ilaçlamaktadır. Prestij ilaçlama, uzun yıllardır, karınca ilaçlama hizmetlerinde lider firmadır. Karınca ilaçlama servisleri 7/24 kesintisiz olarak hizmetinizdedir. En ekonomik karınca ilaçlama fiyatları ve kaliteli hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçiniz.

Milyonlarca Karınca Türü

Çeşitli araştırıcılara göre sayıları insanlara oranla 700 milyon kat fazla olan karınca türleridir. Evrim bilimcilere göre karıncalar 80 milyon yıl kadar önce arkaik bir yaban arısı türü olan Tıphiidae türünün farklılaşmasıyla ortaya çıkmış ve 65  40 milyon yıl kadar önce de bilinmeyen bir şekilde davranışları gelişerek, günümüzde insandan sonraki en sosyal düzeydeki canlılar haline gelmişlerdir .Dünyada yaygın şekilde yaşayan, çok değişik sınıfları bulunmasına karşın, duyarlı kişilerde bazı kere ölümle sonuçlanabilen anafilaktik reaksiyonlara sebep olabildikleri için ateş karıncaları (Solenopsis türleri) ön plana çıkmaktadır

Çok saldırgan yapıları olan işçi ateş karıncaları öncelikle kurbanlarını kuvvetli çeneleriyle ısırarak yakalar ve kendi ekseni etrafında dönerek birçok kez sokarlar. Vakaların çoğunda fazla sayıdaki karınca nın biraraya gelerek, kurbanlarını birçok kez ağrısız şekilde soktukları görülmektedir. Sokma sonucu oluşan steril püstül şeklindeki lezyonlar, üst kabukları koparıldığı takdirde kolayca enfekte olarak, çeşitli komplikasyonlara sebep olabilmektedir. Ateş karıncalarının memeli ve sürüngenlere saldırarak ölümlerine sebep oldukları yazılmaktadır. Milyonlarca karıncanın kuvvetli çeneleriyle tüneller açarak, su ve elektrik şebekelerini tahrip ettikleri, ayrıca asfalt yolları çökerttikleri bildirilmiştir. Bu zararlı karınca türlerinden korunmak için destek almalı, karınca ilaçlama firmalarına hizmet talebinde bulunmalısınız. 

Karıncalardan Kurtulmak İçin Profesyonel Çözüm

Sonuç olarak; sıralanan tüm özelliklerin çok sayıda istisnalarının bulunduğu göz önüne alınırsa, sorumlu ajanın saptanmasının her zaman mümkün olmadığı ve bazı kere ancak bir uzman karınca ilaçlama şirketlerine danışılarak,yapılabileceği ortaya çıkmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı firmamızın , karınca ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak için irtibat numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Karınca ile mücadelenizde her zaman yanınızdayız.

İnsanlarımızın tek ortak sorusu “karıncalardan nasıl kurtulurum” olmaktadır. Yaşam ve çalışma alanlarında bulunan haşerelerden kurtulmak için Prestij ilaçlama hizmetlerinden profesyonel karınca ilaçlama  desteği almak gereklidir.Prestij ilaçlama, İstanbul ilinde ve tüm ilçelerinde hizmet vermekteyiz. Şirket bünyemizde çalışan  deneyimli ekiplerden oluşmakta ve kullandığımız karınca ilaçları insan sağlığına zararı olmayan ilaçlardan oluşmaktadır.