Karıncanın Özellikleri

karincanin-ozellikleri

Karıncanın özellikleri arasında en belirgin olanı, bu haşerelerin güçlü bir yapıya sahip olması ve birçok maddeyi besin olarak kullanabilmesidir. Koloni olarak yaşayan karıncalar, açık alanlarda toprak altı, ağaç kenarları, duvar aralıkları gibi alanlarda yuva yaparken, kapalı alanların özellikle mutfak-banyo bölümlerinde görülmektedir. Başta glikoz içerikli maddeler olmak üzere, insanların tükettiği tüm maddeler ile beslenebilen karıncaların ömrü ortalama 2-3 yıldır. Binlerce türü bulunan ve her çeşidi farklı özelliklere sahip olan bu haşerelerin saldırgan türleri bulunduğu gibi, uçan türleri de bulunmaktadır.

Karınca İlaçlama

Attalar, yaprak kesen , bal karıncaları gibi, farklı türlere sahip olan bu haşerelerin en sık görülen türleri arasında ev karıncaları gelir. 0,5 cm ile 1,5 cm arasında değişebilen büyüklüğe sahip olan bu canlılar ile mücadele edebilmek için profesyonel karınca ilaçlama hizmeti almak gereklidir. Hızlı şekilde çoğalan ve akla gelebilen her alanda görülebilen karıncalardan kurtulmak için kaliteli karınca ilacı kullanılarak uygulama yapılması şarttır.

Kendi besinini üretebilme özelliğine sahip olan ender canlılar arasında bulunan karınca, topladığı yaprakları yuvasına götürerek, mantar üretimi yapabilmektedir. Gelişmiş koloni bilinci sayesinde, düşmanlarına karşı korunabilen karıncalar, yuvaya ait olmayan bir karıncayı kolaylıkla ayırt ederek yok edebilmektedir. Savaşçı ve saldırgan türleri de bulunan bu haşereler, dünyanın hemen her alanında görülebilen nadir canlılar arasında yer almaktadır.

Karınca ilaçlama servisi sunan Prestij ilaçlama, 7 gün 24 saat profesyonel ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Tüm haşere türlerine karşı ilaçlama hizmeti veriyoruz.