Kene ile mücadele

kene-ile-mucadele

Prestij ilaçlama, tüm haşere türlerini ilaçlayan sektörün lider firmasıdır. Kene ile mücadele de sizlere en ekonomik ilaçlama fiyatlarımızla kolaylık sağlıyoruz. Prestij ilaçlama, sektörde kene ilaçlama firmalarına profesyonel ilaçlama ekibi ve son teknoloji ekipmanları ile açık ara fark atmaktadır. Prestij kene ilaçlama firması 7/24 kesintisiz hizmetiyle, siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sağlamak adına çalışmalarında devam etmektedir.

Kenenin Zararları

Kene kan ile beslenen, zararlı bir haşere türüdür. Kene ile mücadelede etmek için tek çözüm ilaçlama yaptırmaktır.  Kene, üstten ve alttan basık görünüme sahip olup, beslenmesini kan emerek sağlayan zararlı böcektir. Kene canlılar için çok tehlikelidir. Özellikle büyükbaş hayvanların üzerinde sıkça yaşayan keneler, bu canlıların kanını emerek beslenir. Büyükbaş hayvanlar, kene ile mücadele etmenin bir yolunu bulamazlar. Özellikle mandıra sahipleri, mutlaka kene ile mücadele etmek için mandıralarında ilaçlama yaptırmalı, hayvanlarının sağlıklarını tehlikeye atmamalıdır. Aksi taktirde, mandrıdan hem verim sağlanmaz, hemde büyükbaş hayvanlardan sağlanacak et ve süt ürünleri yüzünden insan sağlığını tehlikeye atmamalıdır. Mutlaka, alanında uzman  kene ilaçlama şirketleri ile görüşmeli ve detaylı ilaçlama yaptırılmalıdır.

Karın yapıları esnek olan keneler kan emdikçe genişlerler. Kene kendi ağırlıklarının ortalama 100 katı kadar kan emebilen bir canlı olup, genellikle keneler kahverengi ve ve yeşilimsi renklerde olurlar. Fakat yine de renkleri türlerine göre değişebilir. Özellikle yaz aylarında ormanlık alanlarda, kırsal alanlarda, çayırlıklarda ve piknik alanlarında dolaşan insanların üzerine yapışarak kan emen keneler, insan ve hayvanlara ölümcül hastalıklar bulaştırabilirler.

Xodoidea grubunda incelenen kenelerin gözleri yoktur. Yüzlerce türü bulunan kene haşereleri, tüm haşere türlerinde olduğu gibi yumurtlama sistemi ile çoğalırlar. Çiftleşme işlemi sonrasında yumurtalarını ormanlık alanlara ve üzerinde yaşadığı hayvanın kılları arasına bırakırlar. Yumurtadan çıkan keneler 3 bacaklı doğarlar. Belli bir sürenin ardından pupa dönemine gelen kene yavruları erginleşerek 8 bacaklı ergin bir kene olurlar. Keneler bacaklarının uçlarında bulunan vantuz işlevi gören organları sayesinde canlıların vücutlarına tutunarak, uzun süre tutunabilirler.

Sağlık Bakanlığı onaylı Kene İlaçlama

Kene ısırması oldukça tehlikelidir. Sürekli farklı canlılardan kan emmelerinden dolayı hastalıklı bir canlıdan aldıkları kanı, diğer bir canlıya bulaştıran keneler tehlikeli ve ölümcül hastalıklara sebep olabilirler. Geçmiş yıllarda dünyada ve ülkemizde kenelerden bulaşan hastalıklardan dolayı, birçok kişinin ölümüne tanık olunmuştur. Bu hastalıklardan en tehlikeli olanı Kırım- Kongo kanamalı ateşi hastalığıdır. Özellikle kırsal alanlarda yetiştirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanların üzerinde yaşayan keneler zaman zaman bu tür hayvanlarada hastalık bulaştırarak ölümlerine neden olmaktadır. Fakat kenelerin türlerine göre zararlı ya da zararsız türleri vardır. Deriye yapışan keneyi çıkarmak çok önemlidir, kesinlikle uzman bir hekim gözetiminde çıkarılması gereklidir. Kene deri içerisine baş kısmını sokar ve kan emmeye başlar. Bilinçsizce deriden çıkarılmaya çalışılan kenenin kafası kopar ve deri içerisnde kalır. Bu durum çok tehlikelidir. Vücuduna kene yapıştığını gören kişiler bu nedenle acilen en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etmelidir.

Kene ilaçlama konusunda uzman ve deneyimli personele sahip olan Prestij ilaçlama şirketimiz, sağlık bakanlığı onaylı bir şirket olup, kullandığımız ilaçlar ziraat mühendislerimiz tarafından özel olarak hazırlanmaktadır. Kene ilaçlama ve tüm haşere ilaçlamalarında Prestij kene ilaçlama şirketimizden yardım alabilirsiniz. Kene ile mücadelenizde bizden destek almak ve kene ilaçlaması hakkında bilgi edinmek için bizimle iletişime geçiniz.