Kene ısırması

kene-isirmasi

Prestij ilaçlama, kene ilaçlama alanında sektörün öncü firmalarındandır. Sağlık Bakanlığı onaylı kene ilaçları şirketimizden 7/24 hizmet alabilirsiniz.  Kene ilaçlama firmaları arasında lider olan firmamız, en ekonomik ilaçlama fiyatları ile hizmet vermektedir.

Yaşam alanlarımızda Kene İstilası

Keneler kan emerek beslenen canlılardır ve inek, koyun, kemirgen, kuş, köpek gibi hayvanların üzerinde bulunabilir. Bu hayvanlardan insanlara geçebildiği gibi çalılık, yeşillik, bol otlu alanlardan da insanlara geçip kene ısırması olayını gerçekleştirebilir. Kene ısırması genellikle kırsal bölgelerde, hayvancılıkla uğraşan kişilerde görülmekle birlikte, kentsel alanlarda park, bahçe gibi uygun ortamlarda bulunan insanları da ısırabilir. Bu alanlarda kene ilaçlama şirketleri ile görüşüp, detaylı ilaçlama hizmeti almak şarttır.

Kene ısırmasında kan emişi genellikle uzun bir süreçtir. Sinekler gibi hemen sokup kısa sürede kan emişini bırakmazlar. Kan emmeye başlayan kene, ağız kısmındaki hortumu cildin içine sokarak uzun süre, doyuncaya kadar kan emer. Kan emdiği hortumun dışı çıkıntılardan oluşur ve geri çıkışını engeller. Bu nedenle keneyi çıkartmak için zorlamamak gerekir. Çok zorlandığında sıvıyı erken salgılayıp, virüsü boşaltabildiği gibi, boru kısmı koparak cilt içinde de kalabilir. Zorlama esnasında patlayan kene, enfekte sıvı ve kanın cildimizdeki çiziklerden veya gözümüze sıçrayarak, vücuda girmesi sağlanır ve tehlike oluşturur. Bu sebeple vücuda yapışık kene görüldüğünde direk sağlık kuruluşuna gidip doktor tarafından çıkartılmalıdır.

Kene sokması

Kene sokması, kene ısırması sonucu Kırım-Kongo kanamalı ateşi hastalığı ortaya çıkar. Hastalık genellikle kene ısırığı ile virüsün bulaşmasından 1-3 gün sonra ortaya çıkar. Kenenin kan ve vücut sıvısı bulaşmış ise hastalığın ortaya çıkışı 13 güne kadar uzayabilmektedir. Hastalığın belirtileri; ateş, kırıklık, baş ağrısı, aşırı hassasiyet, halsizlik, kol, bacak ve sırtta şiddetli ağrı ve belirgin şekilde iştahsızlıkla başlar. Cilt altı kanamaları, gözlerde kızarıklık, burun kanaması, kanlı kusma, kanlı dışkılama gibi durumlar oluşabilir.

Kenenin zararlarından kene ısırmasından korunmak için kene ile mücadele de ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz. Ziraat mühendislerimiz gözetiminde hazırlanan kene ilaçları ile garantili kesin sonuçlarla kene zararlısından kurtulmanızı sağlıyoruz. Kene ısırması sonucunda, şirketimizi 7/24 arayıp  hizmet talebinde bulunabilir,istediğiniz saatte kene ilaçlama hizmetini ekonomik fiyatlarla garantili olarak alabilirsiniz.