kertenkele-ilaclama

Kertenkele İlaçlama

Kertenkele İlaçlama hizmeti ile İstanbul, İzmir, Kocaeli şehirlerinde kertenkele ve böcek ilaçlama servisi alın!

Dünya üzerinde yaşam süren 3.000’den fazla kertenkele türü bulunmaktadır. Sıcak havaları ve iklimleri seven kertenkele küçük böcek türlerini yiyerek beslenmektedir. Kuyruğu kopan kertenkelenin kısa bir süre sonra kuyruğu kendiliğinde uzamaktadır.

Vücut yapılı pütürlü olan kertenkelelerin ayaklarının ucunda güçlü tırnakları vardır. Bu güçlü tırnaklar sayesinde düz duvarlara rahatlıkla tırmanabilirler. Kertenkeleleri yakalayarak etkisiz hale getirmek bu nedenle zor bir işlemdir. Kertenkele ilaçlama alanında uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. İstanbul böcek ilaçlama hizmeti ile sizde bu servisten yararlanın.

Kertenkele Zehir Taşıyor mu?

Bu canlılar zehirli ve zehirsiz olmak üzere farklı türlere sahiptir. Çeşitli renklerde karşımıza çıkabilen kertenkelelerin en çok yeşil rengine rastlanmaktadır. Bu canlılar istediği zaman renk değiştirme özelliğine sahiptir.Genellikle bu sürüngenlerin yuvaları taş dipleri, kayalık aralıkları, duvar boşlukları gibi alanlarda yer almaktadır. İlaçlama hizmeti alacağınız firmanın kertenkele yuvalarını tespit ederek ilaçlama uygulamalarını yerine getirmesi bu sürüngenlerden tamamen kurtulmanızı sağlayacaktır. Kertenkele dışında salyangoz ilaçlama hizmeti de sizlerle!

Prestij ilaçlama, Kertenkele ilaçlama konusunda kullanmış olduğu etkili ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ile sizleri bu zararlı canlılardan kurtaracaktır. Kertenkele ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlama uygulamalarında şirketimiz sizlere haftanın her günü ve her saat hizmet sağlamaktadır. Müşteri Temsilcilerimize gün boyu ulaşarak haşereler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kertenkele İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular.

KERTENKELE ISIRMASINDA DOKTORA GİDİLMELİ Mİ?

Kertenkele ısırması ile karşılaştığımız durumlarda doktora gitmek şarttır. Bazı kertenkeleler zehirli olabilir, olmasa dahi ısırılan yerde enfeksiyon olma ihtimali yüksektir.

KERTENKELENİN KAÇ ÇEŞİDİ VARDIR?

Kertenkelenin yapılan araştırmalar sonucunda 3000 ‘e yakın türünün olduğu belirlenmiştir. Kertenkelenin birçoğu zehirsizdir, fakat bilinen zehirli kertenkele türleri de bulunur.

KERTENKELE NEDEN EVLERE GİRER?

Yağmur yağdığında yuvası bozulan kertenkele sığınmak ve besin aramak amacı ile evlere girer.

KERTENKELE ZEHİRLİ MİDİR?

Kertenkelenin bütün türleri zehirli değildir fakat bazı zehirli kertenkele türleri de vardır.

KERTENKELE HAYVANI NERELERDE YAŞAR?

Kertenkele canlısının bazı türleri toprak üzerinde bazı türleri ise toprak altında yaşar. İguana gibi ağaç üzerinde, Amerika anolu gibi çalı üzerinde yaşayan kertenkele türleri de vardır. Çavkala denilen bir tür kertenkele ise yaşamak için kayalık alanları tercih eder. Hiçbir kertenkele su hayvanı değildir fakat gerektiği zaman suya girerler. Bütün kertenkelelerin yüzme yeteneği vardır. Kertenkele tropikal yerlerde, çöllerde bolca bulunurlar. Vücut ısılarını yükseltmek için bol güneşleniriler.

KERTENKELE İLE NASIL MÜCADELE EDİLİR?

Bazı kertenkele türlerinin zehirli olabileceğinden bahsetmiştik. Ferdi olarak yapılan mücadele yetersiz ve tehlikeli olabilir. Bu konuda bizi arayın sorunuzu hemen çözelim. Her böcek, haşere, zararlı türüne uygulanan yöntem ve ilaçlama farklıdır. Bilinçsiz yapılan müdahaleler etkili sonuç vermeyebilir. İlaçlama firmamız 16 yıllık tecrübesi ile size hizmet vermektedir.

EN ÇOK BİLİNEN KERTENKELE TÜRLERİ HANGİLERİDİR?

  • Yılansı kertenkele
  • Uçan kertenkele
  • Dikenli kertenkele
  • İguana
  • Kelerler
  • Zehirli kertenkele
  • Komada(ejderha)kertenkele
  • Bukalemun

KERTENKELE NASIL ÇOĞALIR?

Kertenkele iki eşeyli olarak çoğalır ve üreme sağlar. Kertenkelede üreme organları vardır.

KERTENKELE NASIL BESLENİR?

Kertenkele hem otçul hem de etçil olarak beslenir. Kertenkele bulunduğu ortama göre orada bulunan bitki ve böceklerle beslenirler.

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir