Kokusuz ilaçlama yöntemi

kokusuz-ilaclama-yontemi

Kokusuz ilaçlama püskürtme şeklinde uygulanan ilaçlama yöntemidir. Kokusuz böcek ilaçlama yapılmadan önce herhangi bir hazırlık yapmanıza gerek kalmaz. Fakat açıkta bulunan gıda maddelerinin üzeri iyi bir şekilde kapatılmalıdır.

Kokusuz ilaçlama yapılan ortamı terk etmenize gerek yoktur. Evcil hayvanlarınız ilacın olduğu bölgelere temas etmediği sürece herhangi bir sorun olmaz. Kokusuz ilaçlamayı diğer böcek ilaçlama yöntemlerinden ayıran özellik kokusunun olmamasıdır. Böylelikle ilaçlama yapılan alanda sizi günlerce rahatsız edecek ilaç kokusuna maruz kalmazsınız. İlacın kokusuz olması zehirsiz olduğu anlamına gelmemektedir. Gıda maddelerinin ve eşyalarının üzerine kesinle ilaç püskürtülmemelidir.

İlaçlama Türleri

Kokusuz ilaçlama ; hamam böceği, kalorifer böceği, kakalak, sinek, sivrisinek, güve, örümcek, gümüş böceği, danaburnu gibi haşere türlerinde etkin olarak kullanılır.

Kokusuz böcek ilaçlama uygulamasından sonra ince temizlik yapılmasına gerek yoktur. Mutfakta bulunan, tencere, bardak, tabak, çatal, bıçak gibi eşyalar ilaçlama esnasında ortadan kaldırılmadıysa sıvı bulaşık deterjanı ve sıcak suyla yıkanmalıdır. Mutfak dolapları ve mutfaktaki masanın sabunla bezle silinmesi yeterli olacaktır.

Firmalar tarafından kullanılan ilaçların mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir. Onayı bulunmayan ilaçlar kalitesiz malzemelerle, haşere türüne uygun üretilmemektedir. Bu şekilde hazırlanan ilaçlar insan ve çevre sağlığını doğrudan tehdit ederek ciddi sağlık problemlerine neden olur. Aynı zamanda kalitesiz ilaçlar haşerelere etki göstermediği gibi yaşam alanlarımızda ki haşerelerin sayısı gün geçtikçe artar.

Prestij ilaçlama  Kokusuz ilaçlama uygulamasını başarı ile gerçekleştirerek 7/24 hizmet sağlamaktadır.