Konak Alsancak Böcek İlaçlama

Konak Alsancak Böcek İlaçlama

Haşereler, insan hayatının yaşamını sürdürdüğü her alanda karşımıza çıkar. Böcek ve haşereler insanın sağlığını doğrudan etkiler. Bu canlılar yaşanılan hiçbir yerde istenmeyen parazitlerdir. İnsanın iğrenmesinin yanı sıra tifo, sarılık veba, vb. hastalıklara vesile olurlar. Örneğin uyuz böceği, insan vücudunu ısırdıkları vakit bu canlılar kendi salgılarını bırakır ve insan derisindeki dokularda hasara ve kızarıklıklara neden olur. Haşerelerden; fare, hamamböceği, karasinek, sivrisinek, pire ilaçlama en çok ilaçlaması yapılan parazitlerdir. Konak Alsancak Böcek İlaçlama, sizlere bu hizmeti sunmaktan onur duyar. İzmir böcek ilaçlama konusunda tercihlerini bizden yana yapmaktadır.

En Etkili Haşere İlaçlama Yöntemlerimiz Nedir?

Genel anlamda haşere ilaçlarının tümüne insektisit denir. Haşere ilaçlarında bir çok yöntemler bulunur. Her haşere ilacı her böcek ya da parazit de etkili olmayabilir. Bu sebeple, ilaçlama yapılacak alanda hangi parazitin olduğu belirlenerek o parazite uygun ilaç temin edilir ve konak böcek ilaçlama tarafından ilaçlama yöntemi seçilerek uygulama aşamasına geçilir. Alsancak böcek ilaçlama tarafından uygulanan, ilaçlama yöntemleri ise şöyledir:

Kokulu ve Jel Şeklinde Uygulama Yöntemi

Kokulu yöntemde adından da anlaşıldığı gibi kullanılan ilaç kokuludur. Örneğin fare ilaçlama için yapılacaksa, farelerin yoğun olarak gezdiği yerlere yapılmalı. İnsanın solumaması gereken ilaç olduğu için uygulama yapılan alan 2 ile 4 saat arası kapalı tutulmalı ve girilmeden öncede muhakkak birkaç saat havalandırma yapılmalıdır. Jel şeklinde uygulama ise daha çok yemekhane ve mutfak bölgesine uygulanan jel yem ilaçlamadır. Dozunun istenildiği gibi ayarlandığı bir aplikatör yardımıyla yapılır. Çok etkilidir ve kokusu yoktur.

Sıcak Sisleme Ve Soğuk Sisleme Şeklinde Uygulama Yöntemi

Sıcak sisleme, termal flog cihazı ile yapılır. Bu yöntemde yağ, su ve mazotta eriyebilen madde kullanılır. Bu yöntemin uygulama bulduğu alanlar, çöplük, göl, nehir, ahır, ağıl ve ağaçlık alanlarda, karasinek ve sivrisinek mücadelesine karşılık uygulanır. Motorlu çalışan termal sisleme cihazlarında ise kullanım, araca monte edilerek ya da portatif şekilde uygulanır. Bu cihazlar iki zamanlı bir motor aracılığıyla meydana gelmiş bir sis tabakasını dışarı püskürterek oluşur. Püskürtme sonucu meydana gelen partiküller erkenden yere düşebilirken, bazısı da küçük damlacıklar halinde uçuşurlar.

Soğuk sisleme şeklinde uygulamalar ulv cihazları ile yapılmaktadır. Potansiyel artış gösterecek zararlılar için uygulanır. Diğer bir ismi ise alan spreyleme olarak bilinir. Benzinle çalışan araç üstüne monte edilen, damlacık ayarlı ulv cihazlarından yararlanılır. Kimi durumlarda el tipi elektrikli ulv cihazları kullanılırken bazende benzinle çalışan sırt atomizörler kullanılır. Araç üstünde kullanılan ulv cihazları, 20 ile 50 metre kadar yükseğe püskürtürler. Bu yöntem için en doğru zaman uçan parazitlerin ergin dönemlerinde yapılması ve o canlının en aktif olduğu saatlerin tercih edilmesi gerekir.

İzmir Konak’ta İlaçlama Hizmeti Verdiğimiz Semtler

Etiketler: