Kozyatağı Fare İlaçlama

kozyatağı-fare-ilaçlama

Fareler, yaşam alanlarımızda rastladığımız, genellikle konutlarımızın içine girerek bize hayatı zindan eden ve hem psikolojik hem de sağlıksal anlamda büyük hasarlara sebep olan zararlı canlı türlerindendir. Barındırdıkları bakteriler nedeniyle insanların çeşitli hastalıklara yakalanmalarına vesile olmaktadır. Bu sebeple fare ilaçlamaları sağlığımız ve psikolojimiz bakımından oldukça önemlidir. Kozyatağı Fare İlaçlama, Prestij ilaçlama şirketleri bünyesinde yer alan ve fare mağdurlarının yardımına koşan ilaçlama firmalarından biridir.

FARELER VE İNSANLIĞA ZARARLARI

Fareler kendilerine geçiş yeri olarak belirledikleri ve yaşadıkları mekanlar sebebiyle, çeşitli mikrop ve bakteriyi üzerinde taşıyan, zararlı bir canlıdır. Bu mikroplar çeşitli hastalıklara ve rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Bu sebeple insanların yaşam alanlarında farelerin de serbest bir şekilde yaşıyor olması, insan sağlığını riske atan, bu konuda inanılmaz sonuçlara yol açabilecek türden bir durumdur. Üzerlerinde taşıdıkları mikroplar aracılığıyla insanlarda veba, verem, humma, tifüs ve kuduz gibi kötü sonuçlu hastalıklara davetiye çıkarmaktadırlar. Bu hastalıklar kalıcı hasarlara neden olabildikleri gibi, ölümle de sonuçlanabilmektedir.

FARE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Fareler, hem salgıladıkları salgılarla, hem de bıraktıkları dışkılarla, insanların hava sahası için büyük tehlike oluşturmaktadır. Olası bir fare istilasında, farenin geçit noktaları ve yaşam alanları belirlenmeli, imha çalışmalarına başlanması gerekmektedir. Fareler, hızla çoğalan ve toplu halde yaşayan canlılardır. Bu sebeple erken müdahale her zaman için daha iyi olacaktır. Fare ilaçlama firmaları, farelerin geçit noktalarını ve yaşam alanlarını belirleyerek, gerekli ilaçlama yöntemlerini uygulamaktadırlar.

Fare ilaçlamalarında en sık tercih edilen yöntem sıvı ilaçlama yöntemidir. Bu yöntem ile farelerden ve etrafa yaymış oldukları bakteriyel salgılardan hızla kurtulmak mümkündür. Sıvı ilaçlamaları iki ayrı teknikle uygulanmaktadır. Bunlardan ilki buharlama tekniğidir. Buharlama tekniği, ilaçlanacak mekanın 3 saat kadar kapalı tutulmasının yeterli olduğu hızlı ve etkili bir ilaçlama yöntemidir. Bir diğer sıvı ilaçlama tekniği ise püskürtme tekniğidir. Püskürtme tekniğinde ilaçlanacak mekanın yarım saat kapatılması yeterli olacaktır. Daha sonra günlük yaşantımıza devam edebiliriz. Görüldüğü üzere bu yöntemler, insanların günlük yaşamı için oldukça pratik ve etkili yöntemlerdir. Tüm bunların yanı sıra bir de katı ilaçlama yöntemi uygulanabilir. Fakat sıvı ilaçların insan sağlığına etki etmiyor olması ve atmosferi de temizliyor olması nedeniyle tercih edilmesi en uygun karar olacaktır. Kat ilaçlamaları genellikle kişisel müdahalelerimizde tercih ettiğimiz, zehirli buğdaylar ve tozları kapsayan ilaçlamalardır. Bu ilaçlar insan derisiyle temas halinde oldukça ciddi sonuçlara tanıklık edebilir. Bu sebeple çok fazla tercih edilmemesi önerilmektedir.

Prestij ilaçlama şirketleri, profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla, Kozyatağı sakinlerinin fare problemlerine karşı Kozyatağı Fare İlaçlama firmasıyla sizlerin hizmetinde yer almaktan mutluluk duymaktadır. Sizler de hem bütçenizi hem de sağlığınızı güvence altına almak istiyorsanız, Kozyatağı fare ilaçlama firmalarıyla irtibata geçmeyi unutmayın…