KULAĞA KAÇAN İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

kulaga-kacan-ilaclamak-prestij

Kulağakaçan (Forficula auricularia), yaşadıkları iklim ve coğrafi koşullara göre boyutları yaklaşık olarak 1-3 cm civarında olan kulağa kaçan haşeresi genel itibariyle sarı, kahve ve siyah tonlarındadır. Bacak yapısı uzun olup 6 adet bacağa sahiptir.  Ağız yapıları kıskaçlı ve kuvvetlidir. Erkek kulağa kaçanın kıskaçları dişisine göre daha büyüktür. Baş bölümünde bulunan antenler hem aralarındaki iletişimi hem de besinlerin yerlerini tespit etmelerine yardımcı olur. Vücutlarının arka bölümünde bulunan kıskaçlar ilede besinleri ve leşleri parçalarlar. İsmini gece insanların kulaklarına kaçtığı inanışından alan kulağa kaçan haşeresi etçil ve otçul yapıya sahip olabilirler. Kulağa kaçan ilaçlama yapmak oldukça zor ve zahmetli bir iştir.

Kulağa kaçan nerelerde yaşar?

Yaşam alanları taş ve kaya dipleri, çatlaklar, kuytu alanlar olan kulağa kaçan haşeresine daha çok yaşam alanlarımızda  rastlamak mümkündür. Otçul kulağa kaçan haşeresi bitki, sebze ve meyvelere de son derece zarar veren bir canlıdır. Yaşam alanlarımızda ya da bahçe, sera gibi alanlarda kulağa kaçana rastladığımız takdirde öncelikle 7/24 hizmet veren Kulağa kaçan ilaçlama firmaları ile irtibata geçilmeli ve kulağa kaçan ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Kulağa kaçan haşeresi en çok sıcak mevsimlerde görülmektedir. Gece gündüz ayrımı olmadan aktif olarak besin tüketen kulağa kaçan haşeresinin 900’e yakın çeşidi vardır. Ve  son derece hızlı hareket eden bir canlı türüdür. Bu nedenle bireysel olarak başa çıkmak son derece zordur. Bu bizlere sadece zaman kaybı yaşatacağı gibi bilinçsizce kullanacağımız ilaç ve yöntemler hem bizim hem de diğer canlıların sağlığını tehlikeye sokacaktır. Kulağa Kaçan İlaçlama yapan firmalar yasal ve güvenilir hizmet vermekle birlikte mutlaka işlerini profesyonel bir uzman kadroyla yapmalılardır.