Kum Sinekleri

kum-sinekleri

Daha önce de belirtildiğimiz gibi Kum Sinekleri tükrüğünde Leishmania parazitinin hastalık yapma gücünü arttıran protein yapısında bir madde bulunmuştur. Bu proteinin, IFN y’nın makrofajları aktifleme özelliğini inhibe ettiği ve nitrik oksid yapımını da azalttığı gösterilmiştir. Ayrıca konağın tükrük bileşenlerine karşı bir gecikmiş tip hipersensitivite reaksiyonu oluşturur. Böylece parazitin hastalık yapma kapasitesi ni arttırabilmekte ve böylece tehlikeli sonuçlara neden olabilmektedir.

Kum sinekleri ilaçlama

Günümüze dek yapılan bazı çalışmalar sonucunda kum sineğinin tükrüğünde; apiraz, 5’-nükleotidaz, hyaluronidaz, güçlü bir vazodilatatör olan maksadilan, pıhtılaşmayı önleyen bir protein ile fonksiyonları henüz tam şekilde açıklanmamış bazı proteinlerin bulunduğu saptanmıştır.

Tükürüğünde bulunan protein ile hastalığa neden olan kum sinekleri ile mücadele de ilaçlama şirketimizi arayın. Tüm iç ve dış alanlarda, etkili ve garantili olarak kum sineği ilaçlama uygulaması yaptırabilirsiniz.Kum sineği ilaçlama hizmeti sunan firmamıza dilediğiniz zaman ulaşarak hizmet alabilirsiniz.