Mayıs Böceği İlaçlama

mayıs-böceği-ilaçlama-prestij

Mayıs böcekleri, Ekim Şubat dönemi lavra olarak bitki köklerine zarar veren, erişkin döneminde ise yaprak ve çiçeklere zarar vermeye devam eden bir böcek türüdür. Vermiş olduğu zararlardan dolayı bitkiler için oldukça tehlikelidir. Bu sebeple bitkilerle ve ekim işleriyle uğraşan herkes için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Mayıs Böceği ile mücadele için geliştirilmiş olan tüm ilaçlama firmaları, bu konuda olukça etkili müdahalelerde bulunarak, mağdurları bu problemden kurtarmayı hedeflemektedir. Mayıs Böceği İlaçlama hizmetleri, Prestij İlaçlama bünyesinde de sunulmakta olan ilaçlama hizmetlerinden birisidir.

MAYIS BÖCEĞİ İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Mayıs böcekleri, daha önce de bahsettiğimiz gibi, lavra halindeyken bitki köklerine, erişkin dönemlerindeyken de yaprak ve çiçeklere zarar veren bir canlı türüdür. Dişisi tek bir seferde yığınlar halinde yumurtalar bırakmaktadır ve bu yumurtaları toprağın derinliklerine saklamaktadır. Bu yumurtalar üç hafta içerisinde gelişerek lavra haline gelmektedir. Ekim dönemi gibi toprağın yüzeyine çıkmaya başlamaktadır. Bu dönemler toprakla ilgilenen insanlar mayıs böceğinin farkına varmaya başlarlar ve gerekli önlemleri alırlar. Mayıs böceği Eylül başından Ekim’in 15’ine kadar ilaçlanması gerekmektedir. Bunun sebebi, bahçe ilaçlamalarında olduğu gibi hava sıcaklıkları henüz uygun durumdayken yani  belirli bir dönemde gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Bu dönemde alınan önlemler, bitkilerinizin erkenden kurtarılmasını sağlamaktadır.

MAYIS BÖCEĞİ İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Mayıs böcekleri, bahçe ilaçlamaları kapsamına girmektedir. Genellikle bitkilerimizle haşır neşir olan, toprak üzerinde bulunan bir böcek türü olması sebebiyle, bahçelerimize, bitkilerimize zarar vermemesi adına ilaçlanmaktadır. Bahçe ilaçlamalarında mevsimsel geçişlerin önem, çok büyüktür. Bu sebeple genellikle İlkbahar-Yaz dönemlerinde uygulanması gerekmektedir. Yağmurlu havalarda ve rüzgarın ters estiği dönemlerde yapılmaması gerekmektedir. Ayrıca ilaçlama sırasında toprağa ve bitkilere zarar verilmemesine özen gösterilmelidir.

Mayıs böcekeri genellikle Ekim ayı dönemi toprak yüzeyine çıkmaya başladıkları için bu süreçlerde ilaçlamasının yapılması gerekir. Uygun hava sıcaklıkları takip edilerek, işlem gerçekleştirilmeye başlamaktadır. Mayıs böceği ilaçlamalarında sıvı ilaçlama yöntemleri uygulanmaktadır. Kokusuz ilaç kullanımı yapılmaktadır. Bu ilaçlar püskürtme tekniğiyle uygulanmaktadır. Daha önce de bahsedildiği üzere, toprağa ve bitkilere zarar vermeden, sadece mayıs böceği hedefli bir işlem gerçekleştirilmektedir. Profesyonel böcek ilaçlama firmaları tüm bu dikkat edilmesi gereken hususlara özen göstererek ilaçlama işlemini tamamlayarak kısa bir süre içerisinde problemi ortadan kaldırmaktadır.

Prestij ilaçlama firmaları, bahçe ilaçlama alanında göstermiş olduğu faaliyetlerle, mayıs böceği problemiyle de mücadele etmektedir. Sizler de mayıs böceği mağduriyeti yaşıyor iseniz, Mayıs Böceği İlaçlama hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Web sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.