Moda Pire İlaçlama

moda-pire-ilaçlama

Genellikle evcil hayvanlarımız aracılığıyla konutlarımızın içine giren pireler, kan emici grubunda yer alan ve ufak yapılara sahip bir böcek türüdür. Moda da hem sokak hayvanları hem de evcil hayvanlar anlamında oldukça yoğun nüfuslu bir semtimizdir. Bu sebeple herhangi bir pire vakasının görülmesi olasıdır. Moda Pire İlaçlama, Moda sakinlerinin evlerinde veya ofislerindeki pire problemine karşı çözümler üreten, günün her saati hizmet veren bir Prestij ilaçlama firmasıdır.

PİRELER VE İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLARI

Pireler kan emici grubunda yer aldıkları için, konak olarak seçtikleri canlılar arasında kan yoluyla bulaşan hastalıkları taşıma gibi bir risk taşımaktadırlar. Bu hastalıklar veba, humma, verem, tifüs gibi ölümle sonuçlanabilecek tehlikeli hastalıklardır. Bu sebeple evlerimizdeki pire istilaları acilen ortadan kaldırılması gereken bir böceklenme problemidir. Pireler hızlı bir üreme sistemine sahiptir. Genellikle larva halindeki yumurtalarını evlerimizdeki çeşitli bölgelere, tahta çatlaklarına, halılara, duvar diplerine bırakmaktadırlar. Erişkin hale geldikten sonra kendilerine konakçı aramaya başlamaktadırlar. Kan emerek beslendikleri için konakçı olarak yaşamaya başladıkları canlıların derilerine nüfus ederek, bu işleme başlamaktadır. Bu işlem sırasında emdikleri kanın yerine kendilerinden bir salgı bırakmaktadır. Bu salgı insan bünyesine zarar verebilen türden bir salgıdır. Az önce sıralamış olduğumuz hastalıklar bu salgı aracılığıyla meydana gelmektedir. Pire ısırıkları da insan derisine kaşıntı ve acı vermektedir. Bu ısırıkların asla kaşınmaması gerekmektedir. Aksi takdirde pullanmalar ve dökülmeler meydana gelebilmekte ve ciddi cilt hastalıklarına sebep olabilmektedir.

Tüm bu sebeplerden dolayı pire ilaçlamaları insan sağlığı için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Pire ilaçlamaları, pirelerin yumurtlamaları ve bu yumurtaların olgunlaşa sürecinden dolayı bir kaç aşamada gerçekleşebilmektedir. Profesyonel pire ilaçlama firmaları bunu göz önünde bulundurarak düzenli periyotlarla konutlarımızda ilaçlama yapmakta ve pire problemini kesin olarak ortadan kaldırmaktadır. Pire ilaçlamaları genel olarak sıvı ilaçlama yöntemi uygulanarak gerçekleştirilmektedir. Böylelikle ulaşılması zor olan köşelere ve çatlaklara kadar ulaşılabilmektedir. Bu sebeple pire ilaçlamalarında sıvı ilaçlama yöntemi tercih edilmektedir. Pireler zıplama özellikleri ve ufak yapılarıyla tespiti zor olan böcek türlerinden oldukları için, ortadan kaldırmak için uygulanan yöntemlerde büyük bir özen istemektedir.

Siz Moda sakinleri de eğer herhangi bir pire problemiyle karşı karşıyaysanız, Prestij ilaçlama şirketleri bünyesinde yer alan Moda Pire İlaçlama, günün her saati ve ekonomik imkanlarla etkili çözümlerle hizmetinizdedir.