Otopark İlaçlama

Otopark ilaçlama

Otopark ilaçlama son yıllarda yaptığımız ilaçlama uygulamaların başında yer almaktadır. Dört mevsim boyunca arabalara ev sahipliği yapan otoparklar, zamanla haşere ve kemirgen yuvalarına dönüşür. Arabalar, camlarının üzerinde ve lastiklerinde onlarca bakteri içeri bulaştırırlar. Araçların egzozlarından çıkan gazlar, bazı noktalarda nem, rutubete neden olmaktadır. Haşereler rutubetli ve nemli alanlara bayılırlar. En kısa süre içinde burada yuvalanmaya başlayan haşerelere karşı gerekli tedbir ve önlemler alınmadığı takdirde sayıları giderek çoğalacaklardır.

Haşerelerin Otopark Yolculuğu

Araçların camlarına yapışan sinek ve türlü böcekler, otoparklarda yere düştüklerinde bu ziyafeti sergisini incelemeye gelen türler kuşkusuz fareler olmaktadır. Yılın belli dönemleri de oto parklar içinde oluşan küçük göletlerde yine farelerin işine gelmektedir. Otoparkların üçüncü bölge haşere türleri ise kakalak, hamamböceği, karafatma ve kalorifer böceğidir.  Otoparklarda son dönemde katlı sisteme geçilmiştir. Katlı otoparklar asansörlerle donatılmıştır. Asansörlerin haricinde tesisat boruları ile dolu olan otoparklarda bu alanların liderleri hamam böcekleridir.Bu alanlarda da Otopark ilaçlama yapılmalıdır.

Otoparklarda Bulunan Haşere Türleri Nelerdir?

Yani; hamamböceği, fare, kalorifer böceği, kakalak, pire ve bit, akrep, örümcek, karınca, salyangoz, kertenkele, yılan otoparklarda bulunan haşereler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mücadele ve Yöntemler

Kurumsal firmamız haşerelere karşı çeşitli teknik ve yöntemler geliştirmiştir. Bu teknik uygulama yöntemlerimiz garantili olma özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Sıvı İlaçlama: Karma haşare grubunun üzerinde etkisi güçlü olan Sıvı ilaçlama yöntemi tüm haşereler için uygulanabilmektedir. Etkili ve tesiri yüksektir.

Kokulu İlaçlama: Kokulu sıvı ilaçlama türü olarakta bilinen bu yöntem, haşerelerin yoğun ve yuvalandıkları yerde etkilidir.

Kokusuz İlaçlama: Kokusuz ilaçlama ev ve iş yerlerinde, hastanelerde güvenle kullanılan bir yöntemdir.

Jel ilaçlama: Jel ilaçlama daha çok hamamböcekleri ve sürüngenler için kullanılmaktadır. Çok zehirlidir.

Fare İstasyonları: Kemirgenler için kurulan bir düzeneğe verdiğimiz isimdir istasyon. Fare istasyonu içinde fare türlerinin sevdiği hoş kokulu, farelerin bayıldığı aromalarla tatlandırılmış olan zehirin, kemirgenleri istasyona çekmesi durumudur. Bu zehir çok zehirlidir. Farenin zehirle temasından itibaren 2 saat gibi kısa bir sürede etkisiz hale gelen fareler, aslında zehir ile temaslarının ardından su içmeleri durumunda yaklaşık 10 saniye içinde ölürler.

Haşerelerden kurtulmak için ve otoparkınızın nefes alabilmesi için mutlaka otoparkınızı ilaçlayınız. 7/24 hizmet veren firmamızı arayarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan ilaçlarımız leke ve iz bırakmaz. TSE damgasına sahip olan ilaçlarımızla sizlere ekonomik fiyat ve garantili ilaçlamayı taahhüt ediyoruz.