pire ilaçlama firmaları

Pire İlaçlama Firmaları

Havaların değişimi insanları etkilediği kadar canlı çeşitlerini de etkilemektedir. Özellikle sıcak havaları yüzünü göstermesiyle beraber pireler de yaşam alanlarından çıkarak beslenebilmek için insanların yaşam alanlarına dahil olmaktadırlar. Yaz mevsiminde yapılacak ilk iş pire ilaçlama firmaları ile iş birliği içinde olmaktır.

Kış ayında yaşam alanlarına çekilen pireler yazın beslenebilmek için gün yüzüne çıkarlar. Genel olarak hayvan ve insan kanıyla beslenirler. Böcek çeşitleri arasında en hızlı ve fazla üreyen çeşit piredir.  Pireler haftada ortalama 2000'e yakın yumurta bırakmaktadır. Pire yumurtaları evde uygulanan yöntemler ile kesinlikle yok edilemez. Etkili çözüm için profesyonel pire ilaçlama firmalarından yardım almalısınız.

Pire, boyut olarak her ne kadar küçük olsa da insan sağlığına zararları boyunun yüz katıdır. Pirenin bulaştırdığı hastalıkların bazıları ölüme dahi yol açmaktadır. Pirelerin bulaştırdığı ve en bilindik olan hastalık çeşidi vebadır. Halka arasında vebayı farelerin bulaştırdığı bilinse de aslında veba, farelerin üzerinde bulunan pireler tarafından bulaşmaktadır. Pireler boyutlarından dolayı her türlü ortama girebilirler. Canlıların kanı ile beslenen pireler her türlü canlı ile temas ettikten sonra insan yaşam alanlarına saldırdığında beraberinde pek çok bulaşıcı hastalıkta getirmektedir. Pirelerin bulaştırdığı bazı hastalıklar;

  • Veba
  • Humma
  • Cilt Hastalıkları
  • Alerjik Hastalıklar
  • Dizanteri
  • Kedi tırmığı Hastalığı
  • Bacillar Angiomatosis
  • Tungiasis

Pire İlaçlama Yöntemleri

Pire ilaçlama firmalarının pire ilaçlama da en fazla kullandığı yöntemler ;

  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama

olarak 2'ye ayrılabilir. Bunlar ilaçlamanın en etkili ve kesin sonuçlu ilaçlama yöntemleridir. Genel olarak böcek türünün fazla olduğu alanlarda kesin çözüme ulaşmak adına kokulu veya kokusuz ilaçlama yöntemi kullanılır.

Kokulu ilaçlama genel olarak açık alanlarda kullanılmaktadır. Bunlar;  park ve bahçeler, yeşil alanlar, ev bahçeleri, böcek türünün yoğun olduğu alanlar.

Kokusuz ilaçlama daha çok kapalı yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Ev, apartman, otel, okul, hastane. Yapılan ilaçlama yöntemleri kesinlikle insan ve evcil hayvan sağlığına zarar vermemektedir. Kullanılan ilaçlar sağlık bakanlığı tarafından onaylıdır.

Prestij İlaçlama firmamız 7/24 ulaşılabilir çağrı merkezi müşteri temsilcileri ile her türlü ilaçlama hizmetinde bulunmaktadır. Müşteri temsilcilerimizden istediğiniz gün ve saate randevu oluşturabilir veya aklınıza takılan her türlü soru için bilgi alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir