Salyangoz İlaçlama Yöntemleri

salyangoz-ilaclamak

Salyangoz, vücudu su ile dolu, üzerinde sert kabuk bulunan bir canlıdır. Bedeni ince bir zarla kaplıdır ve kanı renksizdir. salyangozlar antenleri ile iletişime geçer ve yiyecek bulurlar.
Salyangoz yiyecek bulmak için nemli bölgeleri seçerler. Salyangozların vücudu sıvı ile dolu olduğu için kış ayarında çok soğuk zamanlarda donarak ölme ihtimalleri vardır. Ayrıca üzerindeki kabukları salyangozları sıcak havalarda da sıcaktan korumaktadır. Genellikle ot yiyerek beslenen salyangozlar  et yiyerek de beslenebilirler. Salyangozun özelliklerinde biri geçtiği yerlerde parlak bir iz bırakmasıdır. Salyangoz ilaçlama işlemi böceğin yumurtlama dönemine girmeden yapılması önemlidir. Böylelikle fazla çoğalmadan müdahale edilebilir.

Salyangoz ilaçlama servisi

Salyangozlar bahar aylarında çiftleşirler. Salyangozlar bir kere çiftleştikten sonra birkaç yıl yumurta bırakabilirler. Yavruların yumurtalarından çıkma süreleri 20-30 gün arasındadır. Yumurtadan çıkan yavru salyangozlar, çıktıkları yumurta kabuklarını yerler.
İnsanlara bir zararı olmayan salyangozları bazı uzak doğu ülkelerinde yiyecek olarak tüketmektedirler. Yalnız insanlara direkt olarak zararı olmayan salyangozların, bitkileri yedikleri için zararları vardır. Salyangozların zararlarından kurtulmak için muhakkak bir ilaçlama yapılması gerekmektedir. Prestij ilaçlama olarak sizlere kaliteden ödün vermeden uygun bir şekilde salyangoz ilaçlama hizmeti vermekteyiz.