Sivrisinek ilaçlama ne zaman yapılır?

sivrisinek-ilaclama-ne-zaman-yapilir

Sivrisinek ilaçlama önemlidir çünkü bu haşereler insanların kanlarını emerek beslenmekte ve birçok hastalık mikrop ve virüslerini insanlara bulaştırabilmektedirler. Üremek için kana ve sıcağa ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden yaz ve ilkbahar dönemlerinde daha fazla görülürler. Bu dönemlerde yapılacak sivrisinek ilaçlama her zaman daha etkili sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

İlaçlama daha çok sıcakların olduğu zamanlarda yapılmalıdır. Bol ağaçlık, yeşillik, park ve bahçelerde yaşamlarını sürdüren bu haşereler, yaz dönemlerinde yeşilliklerin artması ile birlikte daha fazla görülürler. Özellikle bahçeli evlerde, havuzlu sitelerde sivrisinek ilaçlama işlemine daha fazla gerek vardır. Çünkü sivrisinekler yeşilliklerde görüldüğü kadar sulak yerlerde, gölet ve bataklıklarda da karşılaşılacak haşerelerdir. Haşere ilaçlama firmaları ile görüşülerek alanlara uygun sivrisinek ilaçlama yaptırılmalıdır.

İlaçlama Türleri

İlaçlama kokulu, kokusuz böcek ilaçlama ya da boyama yöntemi ile yapılmaktadır. Farklı alanlarda farklı teknikler uygulanması, alanların durumlarına bağlı olarak değişmektedir. Sabah gün doğarken ya da akşam gün batımında yapılan ilaçlama, daha etkili sonuçlar verecektir. Çünkü bu zamanlarda sivrisinekler bir arada olurlar. Yoğun oldukları yerlerde ve zamanlarda ilaçlama yapılmalıdır. Bu sayede daha kısa sürede bu haşereler yok edilebilir. Aksi halde bireysel olarak ya da ilkel yöntemler kullanılarak yapılacak müdahaleler sadece zaman kaybından ibaret olur ve bu haşereler kaybedilen zaman içerisinde üremelerini gerçekleştirirler. Sayılarının artması demek daha fazla sağlık sorunlarına neden olmaları demek olan sivrisinek ile mücadele daha da zorlaşacaktır. vakit kaybetmeden ve hayati riske girmeden haşere ilaçlama firmaları ile irtibat kurularak  ilaçlama yaptırılması daha doğrudur. Sivrisinek ilaçlama şirketleri alanında uzman ilaçlama personelleri ile hizmet sağlamalıdır.