Sivrisinek

sivrisinek-sokmasi

Prestij ilaçlama, sivrisinek ilaçlama hizmeti de vermektedir. Tüm haşerelerden sizi %100 garantili ilaçlama yöntemleri ile kurtaran Prestij ilaçlama, sektörde en ekonomik sinek ilaçlama fiyatları ile hizmet veren firmadır. Sektörün öncü firması Prestij ilaçlama, sinek ilaçlama firmaları arasında 7/24 hizmet veren tek firmadır.

Kan emerek beslenen bir sinek türüdür. Üremeleri ve beslenmeleri için sürekli kan emmeye ihtiyaçları olan sivrisineklerin dişi olanları kan emer. Erkek sivrisinekler ise meyve ve sebzelerin suları ile beslenme sağlar. İnsanların kokularını çok uzaklardan hissedebilen böcekler güçlü duyulara sahiptir. Özellikler insanların ter kokuları sivrisinekleri çekmektedir. Kan emme işlemini ağızlarında bulunan ince borularını ile sağlarlar. Sivrisinek sokması tam olarak şu şekilde gerçekleşir, ilk önce ağzında salgıladığı özel sıvıyı deri üzerine akıtarak deriyi uyuşturur. Uyuşan deriyi ağızlarında bulunan kesici organı ile keserek hortumunu deri içerisine sokar ve kamış şeklinde olan hortumu ile kan çekmeye başlar.

Böcek Sokması 

Deri üzerine bıraktığı sıvının deriyi uyuşturması nedeniyle sivrisinek ısırığını insanlar hissetmezler. Sivrisinek sokması sonucu insanların derilerinde hafif şişme ve kızarma görülür, aşırı kaşıntı hissedilir. Kan emerek beslenmeleri nedeniyle, insanlara bazı hastalıklar bulaştırabilme özellikleri vardır.

Sivrisinek sokması sonucu insanlara bulaşan hastalıklar;

  • Beyin iltihaplanması
  • Fil hastalığı
  • Humma hastalığı
  • sıtma hastalı

Daha çok sulak alanlarda yaşayan bu böcekler, üremelerini bu alanlarda yapıp, yumurtalarını yağmur suyu birikintileri, bataklık, çamurlu su gibi yerlere bırakırlar. Bu alanlarda  ilaçlama uygulaması şarttır.

Mücadele için öncelikli olarak ev yada iş  yerinizin çevresinde bulunan bu tür bataklık ve çamurlu su birikintisi yada varsa çöplük gibi alanlardan kurtulmak gereklidir.Daha sonra sektördeki korsan sivrisinek ilaçlama firmalarına denk gelmemek için araştırma yapmalısınız. Mekanınıza sağlık bakanlığı onaylı bir ilaçlama şirketi tarafından sivrisinek ilaçlaması yaptırılması gereklidir.

Prestij ilaçlama servisi  günün her saati etkili ilaçları ve deneyimli ilaçlama ekibimiz ile sizlere  her türlü haşere ilaçlama hizmetini en güvenilir ve garantili şekilde sunmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçları ile  hizmet veren firmamızdan hizmet almak ve ilaçlama hakkında bilgi edinmek için 7/24 müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.