Sokan Böcek Alerjisi

sokan-bocek-alerjisi

Prestij ilaçlama, tüm böcek ilaçlama hizmetlerini en ekonomik fiyatlarla gerçekleştirmektedir. Sektördeki diğer böcek ilaçlama firmaları ekonomik ilaçlama hizmetini, kalitesiz ilaçlarla sağlamaktadır. Sektörde bir marka olan Prestij ilaçlama, kaliteli ilaçlar ile böcek ilaçlama hizmeti vermektedir. Yüzde yüz garantili böcek ilaçlama hizmeti veren Prestij ilaçlama, sokan böcek alerjisine karşı, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile önlem almaktadır.

Allerjik belirtilere yol açan sokan böcekler

  • Çiyan
  • akrep
  • karınca
  • kırkayak
  • sinek

Bu böcek türleri incelendiği zaman, bunların tamamına yakınının Hymenoptera takımına ait olduğu görülmektedir. Hymenoptera takımındaki böcekler arasında iseklinik olarak en önemli grubu arılar oluşturur. Arı venomu, hayvanın karnının alt tarafında bulunan özel bezlerden salgılanarak, iğnesine yakın bölgede bulunan venom kesesinde depolanır. Yapılan bazı çalışmalarla bu allerjenik proteinlerin bazı fraksiyonlarının değişik böcek, bakteri ve hatta maya hücrelerinde de bulunabildiği gösterilmiştir. Böylece önümüzdeki yıllarda, zehir fraksiyonlarına benzer zincirlerin bol miktarlarda elde edilerek, ticari amaçla kullanılabilmeleri mümkün olabilecektir. Yalnızca ticari amaçlı hizmet vermeyen, güvenilir böcek ilaçlama şirketleri ile anlaşmalı ve hizmet talebinde bulunmalısınız. Sokan böcek alerjisinden korunmak adına uygulattırdığınız ilaçlama, mutlaka ruhsatlı firmalar tarafından yapılmalıdır. Sokan Böceklerin zehirleme durumu söz konusudur. Bu firmalara, Sağlık Bakanlığı onaylı böcek ilaçları ile hizmet almak için talepte bulunun.

Sokan Böceklerin Vücut Yapıları

Böcekler  toraks ve abdomen kısımları arasında genellikle incelmiş bir bel bölgesi bulunur. Baş ise oldukça ince olan boyuna serbest hareket edebilecek şekilde bağlıdır. Hymenoptera’ların ağızları, genellikle çiğneyici yapıda olmaları na karşılık; örneğin bal arılarında bu yapı değişikliğe uğrayarak yalayıcı-emici karakter almıştır. Hymenoptera’larıfl antenleri ise, genellikle tat almak üzere özelleşmiştir.
isimlerini kanat yapılarından alan Böceklerin kanatları zarımsı karakterde olup, uçma esnasında arka kanatlar öndekilerle kenetlenmektedir. Bazı türlerin larvalarında bacak bulunmasına karşılık, bir bölümünde ise yoktur. Genellikle polen taşıyan türlerin karın ve bacak kısımlarında özel torbalar bulunmaktadır. Döllenmiş olan Hymenoptera yumurtalarından diploid karakterdeki dişiler, döllenmeyenlerden ise haploid yapıdaki erkekler gelişmektedir.
Hymenoptera’ların sokarak venomlarını akıtmalarına yarayan iğneleri, evrimleri sırasında dişi üreme organlarının farklılaşması sonucu oluştuğu için, bazı istisnalar dışında; insanları genellikle dişi böcekler sokmaktadırlar.

Böcek ilaçlama servislerinden günün her saati ve 365 gün boyunca hizmet alabilir. Böcek ilaçlama ve sokan böcek alerjisi hakkında bilgi almak için müşteri temsilcilerimize 7/24 ulaşabilirsiniz.