Tahta Kurusu İlaçlama Firmaları

tahta-kurusu-ilaçlama-firmaları-1

Tahta kurusu kan emici grubunda yer alan, besinini kan emerek saplayan bir böcek türüdür. Yassı ve küçük boyutlardadır. Ufak yapısı nedeniyle gözle görülme ve fark edilme olasılığı düşüktür. Kan emici olmasından dolayı, kan yoluyla bulaşabilecek hastalıklara yol açabilirler. Bu sebeple tahta kurusu imhası oldukça önemlidir. Tahta Kurusu İlaçlama Firmaları, tahta kurusu problemlerine karşı profesyonel müdahalelerde bulunarak etkili bir mücadele sergilemektedir.

TAHTA KURUSU İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Tahta kurusu ile mücadelede yaşadığımız alanları sürekli temizleyerek, tahta kurusu imhalarına küçük müdahalelerde bulunabiliriz. Tahta kurularının yumurtalarını bırakabilecekleri tahta oyuklarını, çatlaklarını düzenli bir şekilde fırçalamak da alınacak önemli tedbirlerdendir. Tahta kuruları yüksek ısıya dayanamayan canlılardır. Bu sebeple buharla da tahta kurularını imha etmek mümkün olabilir. Fakat tek seferde 200 civarı yumurta bırakmaları sebebiyle kişisel müdahaleler ne yazık ki kesin sonuç vermeyebilir. Bu sebeple profesyonel bir tahta kurusu ilaçlama firmasıyla irtibata geçmek verilecek en doğru karar olacaktır.

Tahta kurusu ilaçlama firmaları, öncelikle tahta kurularının olduğu mekanları ve yumurtalarını tespit ederek, en uygun ilaçlama yöntemlerini uygulamaya başlamaktadır. Tahta kuruları için özel tasarlanan ilaçlar bulunmaktadır. Ancak bu ilaçlar kullanılırsa kesin bir sonuca ulaşmak mümkündür. Sisleme yöntemi olarak bilinen sıvı ilaçlama yöntemi, tahta kurularının imhasında oldukça etkili bir ilaçlama yöntemi olmaktadır. Bu yöntem sayesinde çeşitli dar mekanda da etki göstererek, bu alanlara yerleşmiş olan tahta kuruları ve yumurtalarının imhası mümkün olmaktadır. Böcek ilaçlamalarında kullanılan yöntemler tahta kurusu imhasında da kullanılabilir. Fakat tahta kuruları özel tasarlanmış etkili ilaçlarla imha olmaktadır. Sisleme yoluyla yapılan ilaçlama kokulu ilaçlama olarak bilinen ilaçlama türlerindendir. Bu sebeple ilaçlama sırasında evin boşaltılması ve ortamın solunmaması gerekmektedir. İlaçlama süresi dolunca ilaçlanan mekan havalandırılmalıdır. Kokulu ilaçlamalarda mekanın havalandırılması önem arz etmektedir.

Profesyonel tahta kurusu ilaçlama firmaları, tahta kurularını imha ederken yumurtaların yerini tespit etmeye ve bu yumurtaların gelişme süreçlerini takip etmeye özen göstermektedir. Bu sebeple tahta kurusu ilaçlama 10’ar gün aralıklarla bir kaç sefer tekrar edebilir. Bu şekilde yumurtaları ve lavraları da dahil tahta kurusu probleminden köklü bir şekilde kurtulmak mümkün olacaktır.

TAHTA KURUSUNUN İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLARI

Tahta kuruları, kan emici grubunda yer almasından dolayı canlılardan emdikleri kanlarla beslenmektedirler. Bu sebeple kan yoluyla bulaşabilecek hastalıkları da taşıma konusunda bir numaralı oyunculardır. Yaşadığımız alanlarda tahta kurusu tespit edildiğinde muhakkak bir ilaçlama firmasıyla irtibata geçmeliyiz. Tahta kuruları, ısırdıkları bölgede şiddetli bir kaşıntı bırakmaktadır. Bu bir sivri sineğin kaşıntısından çok daha etkili bir kaşıntı olarak bilinir. Bu sebeple insanları hem ruhsal hem de sağlıksal açıdan oldukça rahatsız etmektedir. Fakat sağlıksal açıdan olan zararları çok daha ciddi boyutlardadır. Kan yoluyla bulaşan akla gelebilecek her türlü hastalığa neden olabilen tahta kurularından kurtulmanın en etkili ve en profesyonel yolu Tahta Kurusu İlaçlama Firmaları ile irtibata geçmektir. Sizler de olası bir tahta kurusu probleminde yakınınızdaki ilaçlama firmasıyla irtibata geçerek probleminize son verin…