Tahtakurdu zararları

tahtakurdu-zararlari

Tahtakurdu haşeresi tahta ve ahşaptan olan her tür maddeleri tüketebilen ve bunlara zarar veren canlılardır. Dışarıda bahçe, park, ormanlarda ağaç, bitki, çiçeklere, yeşillikleri kemirerek tüketen, kurutan bu haşereler evlerde, mobilya fabrika ve satış yerlerinde de büyük sorunlara sebeptirler. Tahtakurdu zararları karşısında kalarak ne yapılması konusunda kararsız olan kimseler için tahtakurdu ilaçlama uygulatmaları önerilmektedir. Çünkü haşere ve böceklere karşı yapılan hiçbir ilkel yöntem sonucunda kesin çözümlere ulaşılamaz.

Tahtakurdu İlaçlama

Tahtakurdu evlerimizde mutfak ve kıyafet dolaplarında, tahtadan yapılmış masa, sandalyelerde, kitaplıklarda sıklıkla görülen haşerelerdir. Çatı katları, bodrum katları da bu haşerelerin barındıkları yerler arasındadır. Doğada ise, yaprak ve bitki olan her yerde, ağaçlık alanlarda sıklıkla rastlanılan tahtakurularından kurtulmak çok önemlidir. Bu haşereler kemirdikleri tahtaların içlerine kadar ilerledikleri sırada tahta tozlarını dışarı bırakırlar. Bu nedenle görülmeleri, yakalanmaları ve yok edilmeleri oldukça zordur. Tahtakurdu ilaçlama ile kurtulmanın mümkün olduğu bu haşerelerin büyük maddi kayıpları oluşturmasına izin verilmeden bir an önce tahtakurdu ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir.

Tahtakurdu haşereleri, serin ve rutubetli alanlarda bulunmayı tercih ederler. Bu haşerelerle kiler, kömürlük tarzı yerlerde de karşılaşmak mümkündür. Her tür açık ve kapalı alanda bulunabilen tahtakurdu ile mücadele için kesinlikle bir an önce yardım alınmalıdır. Tahtakurdu ilaçlama bu haşerelerin verdikleri maddi, manevi zararlara engel olmaktadır. her alan için uygun olan ilaçlama teknikleri ile gerçekleştirilen tahtakurdu ilaçlama yaptırılarak, daha sağlıklı yaşam alanlarına kavuşabilirsiniz.