Tahtakurusu ilaçlama

tahtakurusu-ilaclama

Tahtakurusu ilaçlama servisi ile Kocaeli, İstanbul, İzmir illerine ucuz fiyatlarla haşere ve tahtakurusu ilaçlama hizmeti alın!

Tahta kurusu genellikle yorgan, yatak, çekyat aralarında, dolap içlerinde görülen kan emerek beslenen haşere türlerindendir. Pestij ilaçlama, tüm yaşam alanlarınızda tahta kurusu ilaçlama uygulaması ile sizi bu haşere türlerinde en güvenilir yöntemlerle kurtarmaktadır.  Tahta kurusu ilaçlama firmaları arasında en ekonomik ilaçlama fiyatları ile sektörde lider olan Prestij ilaçlama tüm haşere türlerini ilaçlamaktadır.

Kendi ağırlıklarının 5-6 katı kan emebilen tahtakuruları oldukça fazla tehlike içerirler. Ezilerek öldürüldüğünde kan görülen ve pis koku çıkaran tahtakurusu ile mücadele zordur. Üremeleri de fazla olan tahtakurusu, eşlerini ayırt edemedikleri durumlarda erkek tahtakuruları ile de çiftleşebilirler. Bunun sonucunda tahta kurularında çift cinsiyette görülmektedir. Sürekli çiftleşme halinde olan tahtakuruları yumurtlayarak çoğalır ve yaklaşık 200 yumurta bırakırlar. Evin farklı köşelerine bırakılan bu yumurtalar özellikle, koltuk köşeleri, yatak, yorgan kenarlı, dikiş olan yerlerde görülür. İstanbul ilaçlama hizmeti ile tüm tahta kurularına son veriyoruz. Önlem alınmadığı, tahta kurusu ilaçlama uygulaması yapılmadığı takdirde sayılarının her geçen gün daha da artması ile bu haşerelerden kurtulmak zorlaşacaktır.

Kişiler için büyük tehdit demek olan tahtakurusu taşıdığı birçok mikrobu kişilere, ısırarak bulaştırmasıyla çok ciddi hastalıklara sebep olur. Tahta kurusu ısırığı kabarıklık, kaşıntı, kızarıklık hisleri oluşturur. İnsanlar bu tarz belirtilerle tahta kurusu varlığını anlayıp bir an önce tahtakurusundan kurtulmak için önlemler almalı ve tahta kurusu ilaçlama uygulaması yaptırmalıdır. Tahta kurusu ilaçlama firmaları ile irtibata geçildiği durumda çabuk sonuçlara ulaşılabilir.

Tahtakurusu ilaçlama uygulamasının önemi

Tahta kurusu ve tahta kurdu halk arasında en çok karıştırılan türlerdir. İsim benzerliklerinin olması bu karışıklığın en büyük sebebidir. Aralarındaki en büyük fark tahta kurusunun kan emerek besleniyor olmasıdır. Tahta kurdu kişiler açısından maddi zarar dışında tahtakurusu kadar zararlı değildir. Geceleri aktif olan tahtakurusu özellikle insanlar uyuduktan sonra anestezik bir madde salgılayarak kan emdiklerini hissettirmeden kişilerden besin ihtiyaçlarını karşılarlar. Kanın pıhtılaşmaması için de özel bir sıvı salgılayabilmektedirler. Günde 4-5 defa kan emebilen tahtakurusu çok fazla kan emdikleri ve kanını emdikleri kişiler üzerinde çok fazla durdukları için pis kokarlar. Ayrıca bir kişiden diğerine kolaylıkla hastalık bulaştırabilirler. Sağlık açısından tehlike içeren tahtakurusu ile mücadele zordur. Mücadele edilmesi zor olan bu canlıdan kurtulmak için profesyonel tahta kurusu ilaçlama yardımı alınmalıdır. Bu yardımı da tahta kurusu ilaçlama şirketleri sizlere verebilmektedir. Bu haşerelerle sorununuzdan tahtakurusu ilaçlama ile kolay yöntemlerde kurtulabilirsiniz.

Alınan eşyalardan ya da gelen misafirlerden evlerimize girebilen tahta kurusunun yaklaşık 75 çeşidi bulunmaktadır. Yaşadıkları alanlara ve beslenme şekillerine göre boyutları değişen tahtakurularının tüm türleri insanlar için zararlıdır. Tahtakurusu ile mücadele bireysel olmamalıdır. Profesyonel yardım alınması gereken ciddi bir konudur. Yapılacak yanlış tahta kurusu ilaçlamaları sorununuzu sonuçsuz bırakacağı gibi kişi sağlıklarına da zarar verecektir. Tahtakurusundan kurtulmak için size yardımcı olabilecek en iyi kuruluşlar böcek ilaçlama firmaları olacaktır. Uzman, eğitimli ekipler tarafından uygulanan tahtakurusu ilaçlama uygulamaları ile zaman kaybı olmadan istenilen sonuçlara ulaşılabilir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilaçların kullanılması şarttır. Tahtakurusu ilaçlama yaptıracak kişilerin buna dikkat etmeleri gerekir.

TAHTAKURUSU NE İLE BESLENİR?

Tahtakurdunun aksine kan emerek beslenen haşereler arasındadırlar. Canlıların kanlarını emerek beslenmeleri taşıdıkları virüsleri kolayca bulaştırarak birçok hastalığa sebep olmaları demektir. Bu noktada tahta kurusu ilaçlamanın önemi görülmektedir. Tahta kurusunun başka insanlardan taşıyacağı ve size bulaştıracağı hastalıklardan korunmak için, mutlaka tahta kurusu ilaçlama uygulaması yaptırılmalıdır. Tahta kurusu dışında akar ilaçlama hizmeti de alabilirsiniz.

TAHTAKURULARININ BULAŞTIRDIĞI HASTALIKLAR NELERDİR?

Kan emerek beslenen tahta kuruları birçok hastalığı kolaylıkla bulaştırabilirler.

  • Pasteurellapestis
  • Alerjik reaksiyonlar
  • M.Leprae, Bacillusanthracis
  • B.Recurrentin diye adlandırılan bir çok hastalık tahtakuruları yoluyla bizlere bulaşır.

TAHTAKURUSUNUN KAÇ ÇEŞİTİ BULUNUR?

Tahtakurusunun yaklaşık 75 türü bulunduğu söylenilir. En çok bilinenler arasında Cimexrotundadus’tur. Orta Asya?da yaşamaktadır.

BİR BÖCEĞİN VEYA HAŞERENİN TAHTAKURUSU OLUP OLMADIĞINI NASIL ANLAYABİLİRİZ?

Diğer haşere ve böcek türlerinden farklı olarak, öldürüldüğünde vücutlarından kan çıkar ve çok pis bir koku yayarlar. Şekil itibari ile de 6 ayaklı ve oval yapıları bulunur.

TAHTAKURULARI NEREDE YUVALANIR VE YUMURTLARLAR?

Yumurtalama ile çoğalan tahtakuruları bir üremede 200 e yakın yumurta bırakırlar ve bu yumurtaları genellikle yorgan, yastık aralarına, kanepe içlerine bırakırlar.

TAHTA KURULARI EVİMİZE NEREDEN, NASIL GELİR?

Tahtakuruları evlerimizde de çok sık görülen haşerelerdir. Genellikle dışarıdan alınan mobilya eşyaları yoluyla evlerimize gelebilen tahtakuruları bizler için ciddi zararlar oluştururlar. Kan emerek beslenmeleri bu zararlara örneklerin en önemlisidir. Evde tahtakurdu görüldüğü durumunda kesinlikle tahtakurdu ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir.

Evde Tahtakurusu Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Eğer sabah uyandığınızda kaşınıyor, vücudunuzun belirli noktalarında kızarıklıklar, kabartılar yaşıyorsanız ve yatağınızda minik kan lekeleri görüyorsanız büyük olasılıkla evinizde tahtakurusu vardır. Çünkü bu böcek türleri geceleri ortaya çıkan kan emici canlılar olduklarından yatağınıza da kanınız bulaşmış olacaktır.

TAHTA KURUSUNUN BOYU NE KADARDIR?

0,5-1 cm arası değişen tahtakurusu boyutları, bulundukları alana göre farklılık gösterir. Ancak çok büyük canlılar değillerdir.

Tahtakurularından Nasıl Kurtulabilirim?
Elbetteki öncelik yaşanılan mekanın düzenli aralıklarla temizliğinin yapılması ve belirli bir hijyen standartının yakalanmasıdır. Ancak tahtakurusu evinizde mevcut ise bu durumda yine yapılması gereken şey, yetkin bir ilaçlama firmasıyla görüşerek durumunuzu anlatmanız ve onlardan destek istemenizdir.

Tahtakurusu İlaçlama Nasıl Yapılır?
Tahtakurusu ilaçlama sıvı ilaçlama olarak yapılır. Tahtakurusunun çok küçük olması, yumurtalarının dayanımının yüksek olması ve bu böceklerin sayıca çok olmaları bu tip bir sıvı ilaçlamayı zorunlu kılmaktadır. İlaçlamanın ardından ilaçlama firmasının teknik ekibi size neler yapmanız ve yapmamanız gerektiği konusunda bilgi vereceklerdir.

Tahtakurusu İlaçlama Firması
Her türlü haşere, böcek ve kemirgen gibi zararlıların ilaçlanmasında aynı yöntemler kullanılmaz. Canlının biyolojik özellikleri, yoğunluğu, barınmak için konakladığı alanın özellikleri gibi bilgiler ilaçlama yönteminin belirlenmesi ve de etkili olması açısından önemlidir.
Gezer İlaçlama Firması Tahtakurusu İlaçlamada da son derece deneyimli ve eğitimli uzman ekibiyle size Taktakurusu İlaçlama hizmeti vermektedir. Gezer İlaçlama, Sağlık Bakanlığı onaylı tüm yetki belgelerine ve TSE onaylı ilaçlama standartlarına sahip bir ilaçlama firmasıdır.
Firmamızı 7/24 arayarak bize ulaşabilir ayrıntılı bilgi isteyebilirsiniz.