Yaprak biti (Bitki biti) ilaçlama

yaprak-biti-bitki-biti-ilaclama

Prestij ilaçlama, tüm haşere türleri ilaçlaması yaptığı gibi bitki biti ilaçlama hizmeti de vermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlama şirketimiz, Dünya standartlarında verdiği hizmetle, Türkiye’nin öncü firmasıdır. Yaprak biti ilaçlama uygulamalarını, en ekonomik fiyatlarla uygulayabilirsiniz.

Halk Arasında Bitki Biti Olarak Bilinen Haşere

Yaprak biti diğer adı bitki biti olarak ta bilinen gözle görülmesi zor olan küçük bir bit türüdür. Renkleri genellikle siyah ve yeşil olan yaprak bitleri, parçalayıcı ağız yapıları ile bitkilerin yapraklarını ve köklerini kemirerek beslenirler. Bitki bitlerinin bu parçalayıcı ağız yapısına “Probossis” adı verilir.

Bitki bitinin en önemli özelliklerinden birisi de çiftleşmeden yavrulamalarıdır.  Çiftleşmelerini ilkbahar ve sonbahar aylarında gerçekleştirmektedirler. Özellikle bu mevsimlerde, yaprak biti ilaçlama uygulaması yaptırmak şarttır. Yaprak bitleri, her üremelerinde ortalama 50 yavru doğurabilirler. Yaprak bitlerinin bazı türleri kanatlı, bazı türleri ise kanatsızdır.

Bitki Biti Zararları

Doğada yaşayan birçok canlı bitki biti ile beslenme sağlar. Kuşlar ve böcekler bitki bitlerinin en büyük düşmanlarıdır. Özellikle bitki biti ile beslenmeyi en çok seven canlı uğur böceğidir. Ancak bitki biti kendisi de bitkilere zarar vermektedir. Yaprak biti uygulaması özellikle, bahçe, tarla gibi alanlarda çok önemlidir. Yaprak biti ilaçlama işlemi, periyodik olarak yaprak biti ilaçlama şirketleri ile görüşüp yaptırılmalıdır. Özellikle tarla sahipleri, bitki biti ilaçlama işlemini düzenli olarak yaptırmazsa mahsüllerinden verim alamaz. Ciddi ekonomik sıkıntılara sebep olan bu haşerelerden korunmak için bitki biti ilaçlama işlemi gecikmeden yapılmalıdır.

Bitki biti ilaçlama hizmeti için günün her saati hizmet veren Prestij ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz. Bitki biti ilaçlama hizmetlerini ekonomik fiyatlarla garantili şekilde sunmaktayız.