Yılan ilaçlama

yilan-ilaclama

Yılan ilaçlama firmamız, İzmir, Kocaeli, İstanbul için yılan ve haşere ilaçlama hizmetlerini en uygun fiyatlarla vermektedir!

Yılanlar sürüngen canlılardır. Ağız yapıları esnek olan yılanların dişleri arasında zehir bulunmaktadır. Yılanlar avını bütün olarak yutarak bünyelerindeki asit sayesinde eritirler. Tavuk, köstebek, fare, kuş gibi çeşitli canlılarla besin ihtiyacını gideren yılanların en büyük boya sahip olanları geyik, kuzu ve domuz gibi büyük canlılarla beslenebilmektedir.  Avını bütün olarak yutan yılan sindirmek için çok zamana ihtiyaç duymaktadır

Yılanlar dünyanın her kıtasında görülebilen canlılardır. Yılanların %95 zehirli türe sahiptir. Kara ve suda yaşam sürebilen yüzlerce türe sahip yılanların, ülkemizde yaşayan çok sayıda türü yer almaktadır. Yılan zehri insanı birkaç saat sonra öldürebilecek etkiye sahiptir. Genellikle güneşli havalarda ortaya çıkan yılan türlerine karşı mutlaka tedbirli davranmak gerekir. İzmir böcek ilaçlama servisi ile bu hizmeti İzmir’in tüm ilçelerinde alabilirsiniz.

En çok Bilinen Yılan Türleri

  • Boğa
  • Kara
  • Su
  • Piton
  • Yakalı
  • Çıngıraklı
  • Çift başlı
  • Engerek
  • Boynuzlu

Yılan ilaçlama uygulamaları mutlaka bu zararlı canlılarla profesyonel olarak mücadele edebilecek firmalar tarafından uygulanmaktadır. Bireysel müdahaleler sonucu yılanlarla mücadele etmek zorunda kalan kişilerin yılan ısırması sonucu yılan zehrine maruz kaldığı çok kez görülmektedir. Bu zararlı sürüngenlerden güvenle kurtulmak için yılan gördüğünüz andan itibaren profesyonel yılan ilaçlama firmaları ile iletişime geçmelisiniz. Ev faresi ilaçlama hizmetini de firmamız tarafından alabilirsiniz.

Yılan ilaçlama konusunda Prestij ilaçlama şirketi olarak Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ve deneyimli ilaçlama personelimiz ile yılan ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Yılan ilaçlama  ve her türlü sürüngen ilaçlama uygulamalarında günün her saati hizmet vermekte olan Prestij ilaçlama daima hizmetinizdedir.

 

Yılan İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Yılan ile mücadele ne şekilde yapılmalıdır?

Yılanlar zehirli hayvanlar olduğundan bireysel mücadele tehlikeli ve bir o kadarda zor olur. Mekanlarınızda Yılan görüldüğü anda Prestij ilaçlama firmamızı arayarak her türlü bilgi ve Yılan ilaçlaması talebinde bulunabilirsiniz.

 

Yılan ne ile beslenir?

Yılan, avının vücut ısısı, kokusu ve hareketlerine göre yerini bulur, yavaşça sokulur ve yakalar. Yılanların beslenme şekilleri türleri arasında farklılık göstermektedir. Bazı yılanlar avını zehir dişleri ile ısırır ve zehirler öyle yer. Bazıları avına sarılır, boğar ve yer. Bazıları ise canlı canlı öldürmeden yer. Beslenme şekilleri farklılık gösteren yılan ne ile beslenir.

Yılanın kulakları var mıdır, yılanlar sağır mıdır?

Yılanlarda dış kulak yoktur fakat yılan sağır değildir, çenelerini toprağa değdirerek titreşimler sayesinde canlıların ayak seslerini çok uzaklardan duyabilirler. Dilleri ile koku ve vücut ısısı alabilirler.

 

Yılan nerede yaşar?

Yılan yeryüzünde her yerde yaşayabilir. Karada yaşayan yılan türleri olduğu gibi suda yaşayan yılan türleri de vardır. Su yılanları kara yılanları kadar zehirli değildir.

 

Yılan üremesi nasıl olur?

Yılanlar yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Gebelik dönemi 2 ay olur. Yumurtalardan yavru çıkması iklim şartlarına göre değişebilir. Bu yumurtalar anne karnında gelişimini tamamlar ve anne karnından canlı olarak dünyaya gelir, fakat bu gerçek bir doğum sayılmaz.

 

Evlerde yılan ile karşılaşma durumunda ne yapılmalı?

Yılan ile karşılaşıldığı anda kesinlikle yılana herhangi bir müdahale yapmadan, en kısa sürede yasal çalışan güvenilir bir ilaçlama şirketini arayıp Yılan ilaçlaması talebinde bulunmalısınız.

 

Yılan hangi mevsimde görülür?

Yılanlar ilkbahar ve yaz aylarında görülebilir çünkü yılanlar kışın yiyecek bulmakta zorlanır ve kışı yuvalarında geçirirler. Yaz gelince yılanlar uykudan uyanıp besin bulmak üzere harekete geçerler.

 

Yılan zehirli midir?

Yeryüzünde yaşayan yılanların %99 u zehirlidir. Kişilerin zehirli veya zehirsiz yılanı ayırt etmesi çok zordur bu sebepten uzak durmak gerekir.

 

Yılan ısırmasında ne yapılmalı?

Yılan sokmalarında vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşlarına gidilmesi gerekir. İlk olarak hemen ısırılan yer temiz su ile yıkanmalı. Isırılan yeri 4-5cm üzerinden sıkıca bağlamak gerekir. Alkol ve ilaç alınmamalı. Tıbbi müdahale için doktor yardımı alınmalı.