Yılanlar Nerede Yaşar?

yilanlar-nerede-yasar

Yılan, dar- yuvarlak- uzun vücutlu, ayaksız, etçil beslenen sürüngenlerdir. Tehlike anında ve avını yakalamak için zehrini kullanan yılanların zehirleri türlerine göre farklılık göstermektedir. Bazı yılan türlerinde, insanlarda acılı yaralanmalara hatta ölüme neden olabilecek güçte zehir bulunmaktadır. Dünya da 2900’den fazla türü bulunan yılanlar nerede yaşar? Yılanlar Antarktika dışında dünyanın her yerinde yaşayabilen canlılardır.

Vücutlarında karışık kan dolaşan soğukkanlı(değişken ısılı), etçil hayvanlar olan yılanlar, kış aylarında kış uykusuna yatarak, ilkbaharda havaların ısınmasından sonra ortamda görülürler. Güneşli havalarda sıcak kayalara vücutlarını temas ettirerek, vücut ısılarını yükseltirler.

Yılan ilaçlama

Yılanların karada yaşayan, suda yaşayan ve havada uçan türleri mevcuttur. Genellikle boş arazilerde, ormanlık alanlarda, bağlarda, bahçelerde, tarlalarda, kayalıklar arasında ve su içinde yaşarlar.

Yılanlar genellikle doğal ortamda yaşarlar fakat su ve besin ihtiyacından dolayı insanların yaşam alanlarına girip, sokarak zarar veren yılanlar ile mücadele de ilaçlama şirketimizden 7/24 yılan ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. İlaçlama şirketimiz yılan ilaçlama da %100 garantili kesin sonuç sağlamaktadır.